1. Παρατείνεται η προθεσμία υποβολής αιτήσεων μετάθεσης εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας εκπαίδευσης μέχρι και τη Δευτέρα, 27 Νοεμβρίου 2017 και ώρα 15:00 και
2. Οι υπηρετούντες με πενταετή θητεία σε Πρότυπα και Πειραματικά Σχολεία, η οποία λήγει μέχρι 31-8-2017, εφόσον επιθυμούν να τοποθετηθούν σε σχολική μονάδα της βαθμίδας τους στη Δ/νση Εκπαίδευσης που βρίσκεται χωροταξικά το ΠΠΣ, υποβάλλουν αίτηση οριστικής τοποθέτησης. Σε διαφορετική περίπτωση υποβάλλουν αίτηση μετάθεσης από περιοχή σε περιοχή.

Το Υπουργείο Παιδείας, Έρευνας και Θρησκευμάτων στο πλαίσιο της διαδικασίας διενέργειας των μεταθέσεων κατά το σχολικό έτος 2017-2018, κ α λ ε ί τους εκπαιδευτικούς Α/θμιας Εκπαίδευσης να υποβάλουν αιτήσεις μετάθεσης με τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τις ακόλουθες κατηγορίες μεταθέσεων:
α) γενικές από περιοχή σε περιοχή μετάθεσης,
β) σε ΣΜΕΑΕ και ΚΕΔΔΥ,
γ) στα Πειραματικά Σχολεία Διαπολιτισμικής Εκπαίδευσης,
δ) στα Μειονοτικά Σχολεία και
ε) αμοιβαίες από περιοχή σε περιοχή.

Λεπτομέριες στο συνημμένο αρχείο.