Αποζημίωση οδοιπορικών για συμπλήρωση ωραρίου

Πέμπτη, 05 Σεπτέμβριος 2019

Γενικές πληροφορίες

Στους μόνιμους και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, οι οποίοι διατίθενται για τη συμπλήρωση μέρους του υποχρεωτικού τους ωραρίου διδασκαλίας σε σχολική μονάδα εκτός έδρας της οργανικής τους θέσης ή της προσωρινής τοποθέτησής τους, καταβάλλονται οδοιπορικά έξοδα υπό προϋποθέσεις.

Ως έδρα νοείται η σχολική μονάδα που υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί οργανικά ή με προσωρινή τοποθέτηση και καταβάλλονται τα οδοιπορικά έξοδα (0,15 ευρώ/χλμ) εφόσον διατίθενται σε σχολεία άλλης πόλης, κωμόπολης ή χωριού, για συμπλήρωση μέρους του ωραρίου τους.

Σχετικές εγκύκλιοι

Οδηγίες οδοιπορικών 2019-2020

Έντυπα

Αίτηση-Δήλωση οδοιπορικών εξόδων
Ημερολόγιο οδοιπορικών εξόδων
Καλλικρατικοί δήμοι Εύβοιας
Υπεύθυνη δήλωση κατοικίας

Πληροφορίες

Τηλέφωνο: 22210 81923/81545
Φαξ: 22210 77012
Ε-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Διαβάστηκε 136 φορές Τελευταία τροποποίηση στις Πέμπτη, 05 Σεπτέμβριος 2019