ΠΥΣΠΕ

Στοιχεία επικοινωνίας

Ταχυδρομική διεύθυνση:  Ιατρίδου 8, Χαλκίδα, ΤΚ 34100 (στο ίδιο κτήριο με τη Διεύθυνση Π.Ε. Εύβοιας - βλ. χάρτη)
Τηλ.: 2221027831, 2221022986
Φαξ: 2221077012
Ηλ. ταχυδρ.: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Πληροφορίες: Μαρία Κρόκου

Μπορείτε να δείτε τη σύνθεση του ΠΥΣΠΕ πατώντας εδώ

Η ανακοινοποίση στο ορθό αφορά τις λειτουργικές υπεραριθμίες των Νηπιαγωγείων στο Δήμο Κύμης Αλιβερίου και στο Δήμο Χαλκιδέων και τις λειτουργικές υπεραριθμίες των Δημοτικών Σχολείων στο Δήμο Κύμης- Αλιβερίου.

Λειτουργικές υπεραριθμίες

Τρίτη, 20 Αύγουστος 2019

Το ΠΥΣΠΕ Εύβοιας με την αρ. 14/20-08-2019 Πράξη του, καλεί τους Διευθυντές/ντριες- Προϊσταμένους/μένες των σχολικών μονάδων όπως αναφέρονται στα συνημμένα αρχεία,να ενημερώσουν τους εκπαιδευτικούς των κλάδων ΠΕ70- Δασκάλων και ΠΕ60- Νηπιαγωγών στις οποίες κατέχουν οργανική θέση να υποβάλουν στο ΠΥΣΠΕ,  «Υπεύθυνη Δήλωση Υπεραριθμίας (θετική ή αρνητική)», μέχρι την Πέμπτη 22 Αυγούστου 2019 και ώρα 13:00 μ.μ.

Επισημάνσεις:

1) Όσοι εκπαιδευτικοί υποβάλλουν αρνητική δήλωση και χαρακτηριστούν υπεράριθμοι ως τελευταίοι οργανικά τοποθετηθέντες στη σχ. μονάδα, έχουν το δικαίωμα να επιστρέψουν κατά προτεραιότητα στην οργανική τους θέση, εάν δημιουργηθεί κενό κατά τη διαδικασία των αποσπάσεων.

2) Όσοι εκπαιδευτικοί υποβάλλουν θετική δήλωση υπεραριθμίας, καθώς και οι τελευταίοι τοποθετηθέντες στη σχολική τους μονάδα οφείλουν να προσκομίσουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά για τη μοριοδότησή τους.