ΠΥΣΠΕ

Στοιχεία επικοινωνίας

Ταχυδρομική διεύθυνση:  Ιατρίδου 8, Χαλκίδα, ΤΚ 34100 (στο ίδιο κτήριο με τη Διεύθυνση Π.Ε. Εύβοιας - βλ. χάρτη)
Τηλ.: 2221027831, 2221022986
Φαξ: 2221077012
Ηλ. ταχυδρ.: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.
Πληροφορίες: Μαρία Κρόκου

Μπορείτε να δείτε τη σύνθεση του ΠΥΣΠΕ πατώντας εδώ

Η ανακοινοποίηση στο ορθό αφορά τα λειτουργικά κενά του 1ου Δημοτικού Σχολείου Καρύστου και του Νηπιαγωγείου Αργυρού.

Το ΠΥΣΠΕ Εύβοιας  με τη με αρ. 46/22-08-2017 Πράξη του, καλεί τους εκπαιδευτικούς κλάδων ΠΕ70- Δασκάλων και ΠΕ60- Νηπιαγωγών των σχολικών μονάδων που εμφανίζουν λειτουργικές υπεραριθμίες να υποβάλλουν στο ΠΥΣΠΕ,  «Υπεύθυνη Δήλωση Υπεραριθμίας (θετική ή αρνητική)» και «Δήλωση Τοποθέτησης μετά από Υπεραριθμία», μέχρι την Πέμπτη 24 Αυγούστου 2017 και ώρα 14:00.

Επισημάνσεις:

1) Όσοι εκπαιδευτικοί υποβάλλουν αρνητική δήλωση και χαρακτηριστούν υπεράριθμοι ως τελευταίοι οργανικά τοποθετηθέντες στη σχ. μονάδα, έχουν το δικαίωμα να επιστρέψουν κατά προτεραιότητα στην οργανική τους θέση, εάν δημιουργηθεί κενό κατά τη διαδικασία των αποσπάσεων, αφού το ζητήσουν με νέα δήλωση.

2) Επίσης, οι ίδιοι οι εκπαιδευτικοί, εάν έχουν υποβάλει αίτηση απόσπασης, να γνωστοποιήσουν στο ΠΥΣΠΕ ότι επιθυμούν να ενεργοποιήσουν την αίτηση απόσπασης, μετά την τοποθέτησή τους ως υπεράριθμοι.

Η προθεσμία που αφορά τους εκπαιδευτικούς των παραπάνω επισημάνσεων ορίζεται  η Πέμπτη 24 Αυγούστου 2017 και ώρα 14:00.

Το Περιφερειακό Συμβούλιο Επιλογής Διευθυντών Π.Ε. Εύβοιας, με την πράξη υπ'αρ. 29 / 20.06.2017, ανακοινώνει το πρόγραμμα των συνεντεύξεων των υποψήφιων Διευθυντών Σχολικών Μονάδων Π.Ε. Εύβοιας