Αποζημίωση οδοιπορικών για συμπλήρωση ωραρίου

Γενικές πληροφορίες

Στους μόνιμους και αναπληρωτές εκπαιδευτικούς της Α/θμιας και Β/θμιας Εκπ/σης, οι οποίοι διατίθενται για τη συμπλήρωση μέρους του υποχρεωτικού τους ωραρίου διδασκαλίας σε σχολική μονάδα εκτός έδρας της οργανικής τους θέσης ή της προσωρινής τοποθέτησής τους, καταβάλλονται οδοιπορικά έξοδα υπό προϋποθέσεις.

Ως έδρα νοείται η σχολική μονάδα που υπηρετούν οι εκπαιδευτικοί οργανικά ή με προσωρινή τοποθέτηση και καταβάλλονται τα οδοιπορικά έξοδα (0,15 ευρώ/χλμ) εφόσον διατίθενται σε σχολεία άλλης πόλης, κωμόπολης ή χωριού, για συμπλήρωση μέρους του ωραρίου τους.

Σχετικές εγκύκλιοι

Αρ. Πρ. 10941/11-10-2013/Δνση Π.Ε. Εύβοιας pdf-link

Έντυπα

Αίτηση-Δήλωση οδοιπορικών εξόδων pdf-link
Ημερολόγιο οδοιπορικών εξόδων pdf-link
Καλλικρατικοί δήμοι Εύβοιας pdf-link

Πληροφορίες

Νταϊρατζή Σοφία
Τηλέφωνο: 22210 89691
Φαξ: 22210 77012
Ε-mail : Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.